Przemysłowe, kontenerowe magazyny energii | Ładowarki samochodowe - rozwiązania i referencje.

Przykładowe rozwiązania i referencje

ATESS zmienia globalną energetykę - Sierra Leone

W Sierra Leone w wyniku wojny domowej większość infrastruktury została zniszczona. W wyniku tego jakość i dostępność energii elektrycznej jest na niskim poziomie. Sieć energetyczna dociera zaledwie do 13% ludności. Na obszarach wiejskich dostępność do prądu jest niemal znikoma, codziennością są bardzo długie przerwy w dostawie prądu.

W pierwszej części cyklu ATESS przedstawimy przypadek w stolicy Sierra Leone - we Freetown. Sieć energetyczna tutaj jest droga oraz zawodna. Budynek biurowy generuje obciążenie o maksymalnej mocy 95kVA. Na obciążenie składają się między innymi komputery oraz klimatyzatory, dlatego też ważna jest niezależność energetyczna.

ATESS zmienia globalną energetykę - Kambodża

Lata wojny na terenie Kambodży doprowadziły do uszkodzenia sektora energetycznego na terenie kraju. Z kolei wysokie ceny energii elektrycznej oraz ograniczony do niej dostęp miały znaczący wpływ na zdolności produkcyjne a także zyski lokalnych fabryk.

W drugiej części cyklu ATESS ZMIENIA GLOBALNĄ ENERGETYKĘ przedstawimy przypadek jednej z miejscowych fabryk odzieżowych, która korzystała z transformatora sieciowego o mocy 400kVA. Niestety w godzinach szczytu fabryka generowała dużo większe obciążenie, dlatego też konieczne było zastosowanie agregatora prądotwórczego oraz systemu magazynowania energii słonecznej ATESS.

ATESS zmienia globalną energetykę - Mhondro

W RPA od wielu lat występuje problem z dostępem do energii elektrycznej, której głównym źródłem jest węgiel. Rząd RPA spopularyzował wykorzystywanie odnawialnych źródeł energii, zwłaszcza energii słonecznej. W związku z tym wiele gospodarstw domowych i firm zdecydowało się na montaż modułów fotowoltaicznych na swoich dachach. W międzyczasie wzrosło także zainteresowanie systemami magazynowania energii.

Trzecia część cyklu przedstawia historię ośrodka letniskowego Mhondro, w którym zdecydowano się na montaż instalacji fotowoltaicznej o mocy 230kWp wraz z systemem zasilania awaryjnego o pojemności 1MWh.

ATESS zmienia globalną energetykę - Brazylia

Brazylia to kraj Ameryki Łacińskiej, znany jako największy kraj w Ameryce Południowej i piąty co do wielkości na świecie. Jedną z największych zalet Brazylii, jeśli chodzi o rozwój potencjału energetycznego jest to, że posiada ona kilka różnych stref klimatycznych. Suchy, słoneczny klimat w centrum kraju daje możliwości dla sektora energii słonecznej, a wietrzne wybrzeża, zwłaszcza na południowym wschodzie, pozwalają na wykorzystanie zastosowanie elektrowni wiatrowych. Przy wysokich cenach energii elektrycznej - zwłaszcza w najbardziej rozwiniętych miastach, takich jak Rio de Janeiro, Sao Paulo i Minas Gerais, które w 2005 roku zostały dotknięte suszą oraz przy malejących kosztach instalacji, opłacalność fotowoltaiki i energii wiatrowej szybko rośnie.

Czwarta część cyklu opowiada o zamontowanym systemie magazynowania energii w gmienie Breede Valley w Brazylia. W skład systemu wchodzi instalacja fotowoltaiczna o mocy 160kWp, turbina wiatrowa generująca energię o mocy 100kW oraz akumulatory o pojemności 722kWh. Jest to rozwiązanie na niestabilną pracę sieci energetycznej.